Maršrutas: Mažeikiai – Švėkšna – Inkaklių lurdas – Šilutė – Rusnė – Mažeikiai
Pirmasis sustojimas – Švėkšnos miestelis. Čia kartu su gidu aplankysime įspūdingos architektūros šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią, pastatytą 1905 metais pagal švedų architekto Karlo Eduardo Strandmano projektą. Bažnyčią su grafų Pliaterių parku jungia viadukas – unikalus ir retas statinys Lietuvoje. Šiuo veduku nueisime į grafų Pliaterių įkurtą parką, kuriame stovi balta, kaip gulbė vila „Genovefa“, taip pavadinta Adomo Pliaterio žmonos vardu. Parke išvysime Mergelės Marijos skulptūrą, saulės laikrodį, puošnius vazonus gėlėms, įžymųjį Meilės medį - dviskiautį ginkmedį, o tvenkinio salelėje - medžioklės deivės Dianos skulptūrą.
Atsisveikinę su Švėkšna važiuosime link Šilutės. Mus išlydės „Gervės“ paminklas, stovintis ant Parakaunyčios kalnelio. Tai 34 tonas sveriantis, Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui ir Tautos aukų įamžinimui skirtas paminklas, kurį iš metalo nukalė ir ant akmens pritaisė kalvių pora iš Vilkyčių – Darius ir Aida Viliai. Nuvažiavę keletą kilometrų šalia kelio pamatysime Inkaklių lurdą, siejamą su Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu. Pasakojama, kad caro valdymo laikais naktį iš geležinkelio stoties namo ėję trys vyrai. Einant jiems ant liepos medžio pasirodžiusi Švč. Mergelė Marija su kūdikiu. Abu buvę apšviesti ryškia šviesa. Savo regėjimą vyrai papasakoję Švėkšnos klebonui. Jis ir paskatinęs vietos gyventojus apsireiškimo vietoje pastatyti lurdą. Jo statybą finansavo tikintieji. Jie prisidėję ir prie lurdo statybos – rinkę ir vežę akmenis šiam statiniui. 1,8 metrų aukščio Švč. Marijos skulptūrą išdrožę žymūs Švėkšnos dailininkai broliai Jakševičiai.
Nuvykę į Šilutę pirmiausia aplankysime vieno žinomiausio Klaipėdos krašto žmogaus – Hugo Šojaus dvarą, kuriame įkurtas muziejus. H. Šojus ne tik kaupė krašto etnografinę medžiagą, rinko tautosaką, bet ir įkūrė pirmąjį muziejų Klaipėdos krašte. Gidas supažindins mus su muziejaus ekspozicija, o edukatorius šišioniškių kalba papasakos apie šio krašto kulinarinį paveldą. Skanausime tradicinį Mažosios Lietuvos pyragą su kafija. Po pietų kartu su vietiniu gidu keliausime po atsinaujinusią Šilutę, ieškosime miesto sekretų.
Iš Šilutės vyksime į Rusnės salą – jaukų ir išskirtinį kampelį Lietuvos pamaryje, alsuojantį jūros kvapu, vėjo gaiva ir laisvalaikio nuotaika. Uostadvaryje sėsime į laivą "SVENCELĖ" ir plauksime į Mingės kaimą – Lietuviškąją Veneciją. Klausydamiesi audio gido iš laivo denio galėsime apžvelgti į vienintelį Lietuvoje unikalų gatvinį kaimą, kuriame gatvę atstoja upė ir tilto per upę nėra. Grožėsimės Kniaupo įlanka, Krokų lanka, Ventės rago vaizdais. Plaukdami ragausime rūkytos pamario žuvies. Po pasiplaukiojimo vietinio gido lydimi aplankysime Rusnės miestą: pasivaikščiosime rusniškių ir svečių pamėgta promenada – pėsčiųjų taku, vedančiu Pakalnės upės pakrančių pylimais palei Skirvytėlės kaimą ir Rusnės miestelio pakraštį, aplankysime Evangelikų liuteronų bažnyčią, paminklą, skirtą Indijos tautos tėvui Mahatmai Gandžiui ir jo bendražygiui, Rusnės sūnui Hermanui Kalenbachui. Po to, miestelyje įsigiję šviežios rūkytos žuvies, vyksime namo.
Senjorai ir moksleiviai bei negalią turintys asmenys turi turėti su savimi tai patirtinantį pažymėjimą.
Susirinkus keliautojų grupei, turėsite sumokėti kelionės kainą, kaip garantą, kad vyksite. Į jūsų el. paštą atsiųsiu sąskaitą faktūrą, pagal kurią ir pervesite pinigus. Pinigų už kelionę nesumokėjus iki sąskaitoje faktūroje nurodytos datos, rezervacija bus atšaukta.