Maršrutas: Mažeikiai – Krakiai – Kuršėnai – Šiauliai – Pakruojis – Radviliškis – Tytuvėnai – Kelmė – Užventis – Telšiai – Mažeikiai
Kalėdų eglutė – viena seniausių ir labiausiai įsitvirtinusių kalėdinių tradicijų Lietuvoje ir visame Vakarų pasaulyje. Manoma, kad Kalėdų eglutės, panašios į dabartines, atsirado XVI a. arba net XV a. Vokietijoje. Kita versija – jų statymo miestų aikštėse tradicija išsivystė iš Viduramžiais populiarių viešų vaidinimų, kuriuose būdavo perteikiamos biblinės scenos. Dėl miesto, kuriame iškilo pirmoji eglutė, titulo varžosi Talinas ir Ryga. Estai tvirtina, kad pirmoji eglutė iškilo 1442 m. Taline, latviai sako, kad pirmoji eglutė atsirado 1510 m. Rygoje. Abu miestai tada priklausė vokiškam Livonijos ordinui. Tad abiejuose miestuose medžius per Kalėdas miestų centrinėse aikštėse pastatė Juodagalvių brolija – Hanzos pirkliai. Apie 1530 m. – Kalėdų eglutes jau buvo galima rasti ir kai kurių Vokietijos regionų gyventojų namuose, o XVI a. viduryje – ir Strasbūre, Prancūzijoje. Iš pradžių jos dar nebuvo puošiamos – tai būdavo tiesiog eglės. Bet netrukus eglutės buvo pradėtos puošti valgomais dalykais – obuoliais, riešutais, riestainiais ir taip toliau. Eglutės iškildavo pirklių gildijų salėse, aplink jas žaisdavo vaikai. O, kaip kalėdinės eglės papuoštos Lietuvos miestuose pamatysite, jeigu vyksite į naktinę kalėdinę kelionę, kurios metu aplankysime 10 miestų ir išpuoštų sodybų.
Registracija į šią ekskursiją galioja iki gruodžio 1 d.
Susirinkus keliautojų grupei, turėsite sumokėti kelionės kainą, kaip garantą, kad vyksite. Į jūsų el. paštą atsiųsiu sąskaitą faktūrą, pagal kurią ir pervesite pinigus. Pinigų už kelionę nesumokėjus iki sąskaitoje faktūroje nurodytos datos, rezervacija bus atšaukta.
Maršrutas gali nežymiai keistis.